Husqvarna

Husqvarna je jednou z nejstarších značek kol na světě a na tyto tradice dnes navazuje při výrobě elektrokol. Elektrokola značky Husqvarna jsou kola orientována na výkon. Střídmý severský design se tu potkává s nejmodernějšími technologiemi, aby vznikla špičková kola pro všechny typy jezdců. Husqvarna je totiž doma v každém terénu. V džungli velkoměsta i na divokých trailech.

Husqvarna

Příběh značky

Historie mobility pod značkou Husqvarna se začala psát už v roce 1896, kdy ve švédském městě Huskvarna spatřilo světlo světa první jízdní kolo této značky. O 121 let později se značka Husqvarna Bicycles stává součástí německé skupiny PEXCO GmbH a začíná tím psát novou kapitolu své historie jako výrobce prémiových elektrokol.

Od roku 2017 tak v německém Schweinfurtu vznikají elektrokola, která jsou schopna uspokojit požadavky celého spektra cyklistů. V nabídce tak nejdeme elektrokola dětská, městská, silniční, trekingová, horská i sjezdová. Napříč všemi segmenty mají ale kola značky Husqvarna společné dvě věci: severský design a špičkové elektromotory Shimano.

Modelové řady Husqvarna 2021

Extreme Cross
Řada kol vyrobená pro ten nejnáročnější terén. Do kopce nebo z kopce vždy vás jistí silný elektromotor a vysoké zdvihy. Downhillový stroj překonává všechny zatáčky a překážky s naprostou lehkostí. Extreme Cross je kolo pro všechny adrenalinové závisláky.

Hard Cross
Řada enduro elektrokol pro všechny bikery, kteří hledají zábavu a spolehlivost. Hard Cross se nebojí těch nejnáročnějších trailů, má rád technické pasáže, prudká klesání i obtížnější dropy. Spousty legrace si s ním užívá i profi jezdec Guid Tschugg, který ho při svých bikeparkových radovánkách rozhodně nešetří.

Mountain Cross
Mountain Cross jsou všetranná allmountain elektrokola, která se díky sportovní geometrii rámu dokonale hodí na horské úseky i delší výlety. A spoustu zábavy vám tyto univerzální stroje poskytnou i na sjezdech.

Light Cross
Spolehlivé. Přímočaré. Odolné. Takové jsou MTB stroje Light Cross. Elektrokola orientována hlavně na výkon jsou doma na (téměř) jakémkoliv povrchu a jízdu na nich si užije jak začátečník, tak zkušený biker.

Gran Gravel
Stále populárnější kola ze segmentu gravel nesmí chybět ani v nabídce elektrokol Husqvarna. Univerzální kolo Gran Gravel si díky skvělému osazení a sportovní geometrii najde fanoušky mezi jezdci, kteří se nechtějí nechat svazovat sítí zpevněných cest a rádi si zpestří trasu jízdou po lesní pěšince nebo polní cestě.

Cross Tourer
Cross Tourer je ideální společník na dlouhé cesty. Trekingové modely zaujmou svým sportovním vzhledem a potěší posedem, který cílí na pohodlí. Kompletní výbava od blatníků po nosič z nich dělá praktická e-kola pro každodenní ježdění.

Eco City a Gran Tourer
Modelové řady Eco City a Gran Tourer jsou čistokrevná městská elektrokola. Snížený rám usnadňuje nastupování a nízká hmotnost zlepšuje manévrovatelnost ve městě. S městkými elektrokoly Husqvarna se snadno objedete kolony a propletete se každou zácpou.

Light Cross LCJR
LCJR je označení dětských elektrokol. Hardtaily Light Cross LCJR jsou k dispozici se dvěma velikostmi kol (24‘‘ a 27,5‘‘) a mladým jezdcům poskytují dostatek jistoty a komfortu jak v terénu, tak na běžných cyklistických stezkách.

Fotogalerie

Oficiální web výrobce: www.husqvarna-bicycles.com